שבוע 20 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 20

שבוע 20 להריון - חצי מההיריון כבר מאחוריך

את כבר במחצית הדרך! אורכו של העובר בשבוע 20 כבר 16 ס"מ, והוא שוקל כ- 300 גרם. איברי המין של תינוקך ברורים יותר ולבו פועם בחוזקה. מערכת השרירים והעצבים ממשיכה להתפתח ולכן הוא יכול להתמתח, למשל אחרי תנומה אם כי רק בשליש מהזמן הוא אכן בתנועה

כאבי גב בהריון

במהלך שבוע 20 להריון תוכלי להבחין בצמיחה מתמדת של בטנך. שדייך גדלים גם הם כהכנה להנקה. גם אם העלייה במשקל בזמן ההריון נורמלית, סחיבת המשקל העודף עשויה להיות מלאכה מתישה. ייתכן שאת חשה בשלב זה כאבי גב. הקפידי על יציבה נכונה כדי להקל מעט על הכאב, קראי עוד כיצד להקל על  אי נוחות פיזית במהלך ההריון.

ויטמינים מומלצים בהריון: ברזל במהלך ההריון

חשוב לכלול ברזל בתפריט הדיאטה בהריון מפני שגופך צריך להוביל יותר חמצן בגופך ולתינוק. קראי עוד אלו סוגי מזון עשירים בברזל ואלו תוספים בהריון מומלץ לקחת.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אילו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 21 להריון. References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה