שבוע 21 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 21

שבוע 21 להריון - מרגישים בעיטות בבטן 

הסחוס של תינוקך הופך לעצם מוצקה יותר ויותר, ולכן תרגישי יותר את תנועותיו. בשבוע 21 בעיטותיו של העובר חזקות יותר. בשלב זה אורכו של תינוקך כ-17 ס"מ מכף רגל ועד ראש. כמו כן, מערכת העיכול שלו מתחילה לתפקד, והוא יכול לעכל את מי השפיר שהוא בולע, ומסוגל להבחין כבר בין טעמי המזון השונים שאת אוכלת.

צרבת בזמן הריון

צרבת היא אחד הסימנים להריון בשלב זה, מפני שהרחם הגדל לוחץ משמעותית על איברייך הפנימיים. לחץ זה גורם לחומצת קיבה לעלות לוושט ולפתח צרבת. קראי עוד על הקלה על צרבת בזמן הריון ומה תוכלי לעשות בנוגע לתופעות אחרות של אי נוחות פיזית  שייתכן שאת חשה.

חומצות שומן רב בלתי רוויות: שומנים בריאים

למרות שבדרך כלל יש להימנע ממאכלים שומניים מאוד במהלך הריון, ישנם שומנים הטובים לבריאותך ולהתפתחות תינוקך, ביניהם חומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6 העוזרות להתפתחות מוח התינוק. הקפידי במיוחד לכלול מקורות של חומצות שומן רב בלתי רוויות בתזונתך בזמן ההריון, בין אם באופן טבעי או באמצעות תוספים של אומגה 3.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 22 להריון.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה