שבוע 22 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 22

שבוע 22 להריון - נעימות ושירי ערש

העובר בשבוע 22 כבר באורך 20 ס"מ ויכול להבחין בקולות ובמקצבים המגיעים לאוזניו דרך הרחם. אם תשירי כעת שירים או תמצאי מוזיקה מרגיעה אחרת לתינוקך ברחם, סביר כי הוא יירגע מנעימות אלה לאחר שייוולד. בניגוד למחזור הערות-שינה שלך, ייתכן שהבחנת שתינוקך נוטה להיות פעיל כאשר את שוכבת לישון וישן בשלווה כאשר את נמצאת בתנועה במהלך היום.


במהלך שבוע 22 המשקל הנוסף מתחיל לתת אותותיו בגופך. ישנן נשים הסובלות מהעלייה במשקל יותר מאחרות. תופעת לוואי נפוצה היא התפתחות דליות ורידים. קראי עוד כיצד למנוע דליות ורידים או להקל עליהן.


ויטמין C במהלך הרי​ון

כדי לעודד את מערכת החיסון של תינוקך, חשוב להקפיד על צריכת כמויות מספיקות של ויטמין C במהלך ההריון. ניתן לכלול ויטמין C בתזונה ממקורות טבעיים רבים או ליטול תוסף. לקריאה על מזון עשיר בוויטמין C לנשים בהריון וכיצד הוא משפיע על ספיגת הברזל.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 23 להריון​​.Rth edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה