שבוע 23 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 23

שבוע 23 - מתהפך ברחם

אם לא הרגשת בתנועות תינוקך עד שבוע 23, את ודאי מרגישה בהן כעת. באורך 20 ס"מ תינוקך כבר גדול וחזק דיו כדי לבעוט ולשלוח אגרופים זעירים לבטנך. כדי לתקשר עם תינוקך, דברי, שירי או קראי לו  - הוא יוכל לשמוע בקלות גם את קולו של בן זוגך.

מראה זוהר בהריון

זה הזמן להצטלם לתמונות הריון אם תרצי. בשל רמות האסטרוגן הגבוהות, שיערך נראה מבריק ובריא במיוחד. בשלב זה של ההריון, עור זוהר הוא סימן נפוץ נוסף להריון. במהלך ההריון אצל נשים רבות מופיעה לעתים קרובות נפיחות בכפות הרגליים, הקרסוליים או האצבעות. הנפיחות נובעת מאצירת מים במקומות שונים בגוף המכונה גם בצקת. קראי עוד על תופעות שכיחות של אי נוחות בהריון ומה תוכלי לעשות כדי להקל עליהן.

ויטמינים מומלצים בהריון: סידן

כוס חלב או מנת יוגורט טבעי היא מנת ביניים אידאלית בשלב זה. היא מעניקה מרכיבים תזונתיים חיוניים לעצמות ולשיני תינוקך ומעודדת צמיחה בריאה של השרירים. קראי הכל על צריכה מספקת של סידן וויטמינים אחרים לנשים בהריון​ במאמר שלנו.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 24 להריון. 


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה