שבוע 25 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 25

שבוע 25 להיריון - התינוק זז ומשהק

שבוע 25, בגודל 22 ס"מ הקואורדינציה של תינוקך משתפרת בהתמדה והוא יכול להגיע ולאחוז בכפות רגליו הזעירות. בשלב זה של ההריון ניתן לחוש בתנועות תינוקך אם שמים יד על בטנך. בן זוגך ודאי מצפה בכיליון עיניים להרגיש את התינוק זז ויתלהב לנסות להרגיש את תנועותיו! מרגישה תנועות קטנות וקצביות? אל דאגה, תינוקך קרוב לוודאי משהק, תופעה נורמלית בהתפתחותו.

דליות ורידים וסימני מתיחה במהלך הריון

גופך נושא את משקלה ההולך וגדל של בטנך, מה שעלול לגרום להתפתחות דליות ורידים. בטנך התופחת ושדייך מעמיסים לחץ נוסף על עורך וגורמים להופעת סימני מתיחה. שמרי על לחות עורך באמצעות שתיית מים מרובה ומריחת תחליב גוף כדי להפחית את הופעת סימני המתיחה.

בשלב זה גופך צורך יותר אנרגיה ועל כן עלייך לצרוך יותר קלוריות, אך אל תגזימי! תוספת של כ-300 קלוריות ליום מספיקה בשליש השלישי.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן שבועות ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 26 להריון.


th edition.Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 

​​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה