שבוע 26 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 26

שבוע 26 להיריון - צמיחת עמוד השדרה של העובר

שבוע 26 הגיע, בגודל 23 ס"מ עמוד השדרה של תינוקך הולך ומתחזק כדי לתמוך בגופו הגדל. כהכנה לקראת הלידה, ריאותיו של העובר במהלך שבוע 26 ממשיכות להתפתח כדי שיוכל לנשום בחופשיות כאשר יצא לאוויר העולם.     

הכנה לקראת לידת התינוק

כשם שתינוקך מכין עצמו לקראת הלידה, כך גם עלייך להתכונן. כדאי להחליט עתה היכן וכיצד תלדי את תינוקך ולקרוא מה לארוז לתיק הלידה לבית החולים. כדי לא לשכוח דבר, מומלץ לכתוב רשימת פריטים לתינוק שעלייך לקחת בתיק לבית החולים. אם עדיין לא עשיתם זאת, את ובן זוגך יכולים להתחיל לצבוע ולרהט את חדר התינוק. מתרגשת מהתכנונים? קראי עוד על רעיונות לתכנון חדר לתינוק!

יתרונות אומגה 3 ו-6 או שמן דגים

שומנים חיוניים צריכים להוות חלק חשוב מהתזונה במשך ההריון. חומצות השומן הרב בלתי רוויות הידועות ביותר הן שמן דגים אומגה 3 ואומגה 6. הן מזינות וחשובות וטומנות בחובן יתרונות רבים להתפתחות מוח התינוק וקיימות באופן טבעי בסוגי מזון רבים, כגון דגים שומניים או אגוזים וזרעים.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 27 להריון. 


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה