שבוע 27 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 27

שבוע 27 להריון -  שומן תינוקות

בטנו של העובר בשבוע 27 גדלה יותר ויותר ומפתחת שכבות שומן לוויסות חום הגוף. אורכו של תינוקך כעת כ- 24 ס"מ ועיניו הופכות רגישות לאור, והוא כבר מסוגל להבחין בין אור לחושך. חוש הטעם מתגבר עם התפתחות נוספת של בלוטות הטעם. בערך בשלב זה מח העצם של תינוקך מתחיל לייצר תאי דם.

לחץ נפשי בזמן הריון

תינוקך רגיש לתנודות במצב הרוח, וידוע כי ללחץ נפשי יכולות להיות לפעמים השפעות שליליות על הריון. כדי להרגיע את עצמך ואת תינוקך, האזיני למוזיקה או קראי לו סיפור. יצירת קשר עם תינוקך עוד כשהוא בבטן יכולה לסייע להתפתחותו. היי קשובה וייתכן שתרגישי כשהתינוק זז או רגוע בהתאם למצבך הרגשי.

צרבת וקשיי עיכול בזמן הריון

במהלך שבוע 27 להריון ייתכן שתמשיכי לחוש צרבת מפני שהפרוגסטרון מרפה את השרירים כהכנה לקראת הלידה, וזה משפיע גם על שרירי הקיבה והוושט. ישנם סוגי מזון הגורמים יותר לצרבת, לכן הקפידי על תזונתך במשך ההריון ושימי לב כיצד הוא משפיע עלייך. קראי את המאמר שלנו בנושא צרבת וקשיי עיכול בהריון וכיצד להקל על צרבת.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 28 להריון. 


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה