שבוע 28 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 28

שבוע 28 להיריון - גדילה

מערכות הגוף של תינוקך כמעט סיימו להתפתח עד שבוע 28, ולכן הוא יוכל לשרוד - עם עזרה מסוימת - אם יוולד מוקדם  מהצפוי. לפני הלידה, תינוקך ימשיך לגדול ולפתח תכונות חדשות. בגודל 27 ס"מ לערך, ובמשקל כל כ – 1000 גרם, תינוקך הצומח מתמתח אף יותר במרחב המוגבל של הרחם ואת מרגישה יותר ויותר בתנועותיו.

צירי ברקסטון היקס

ייתכן שאת מרגישה בתופעות הדומות לצירים. צירים אלה נקראים צירי ברקסטון היקס, או צירים מדומים ואינם מצביעים על כך שאת עומדת ללדת. הם רק סימן שגופך מכין עצמו לאט לקראת הלידה. לא תמיד תוכלי לדעת בעצמך האם מדובר בצירים מדומים או בצירים מוקדמים אמיתיים לכן, בכל מקרה של ספק התייעצי עם רופאך.

סוכרת הריון

במהלך ההריון, חשוב מאוד להקפיד על תזונה מאוזנת המבטיחה כי את ותינוקך מקבלים את כל המרכיבים התזונתיים החיוניים. אולם, לעתים נשים בהריון מפתחות סוג של סוכרת המכונה סוכרת הריון, שאם אינה מטופלת, היא עלולה לגרום סיבוכים בלידה. רופאך יכול לבדוק את סובלת מסוכרת הריון אם את חוששת על ידי בדיקה של העמסת סוכר המומלצת לכלל הנשים בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 29 להריון. 


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה