שבוע 29 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 29

שבוע 29 להיריון - ריקודי בטן

שבוע 29, תינוקך פעיל מאוד בשלב זה של ההריון, ואת יכולה להרגיש את תנועותיו הרבה יותר: בשבועות האחרונים שנותרו עד הלידה הוא יכול להכפיל ואף לשלש את גודלו! מוחו של עובר בן 29 שבועות כבר מפותח דיו כדי לשלוט על תפקודי גוף בסיסיים, כגון ויסות חום הגוף או הנשימה. למרות שריאותיו כבר מפותחות, הוא עדיין יזדקק לסיוע של הנשמה אם יוולד כעת.
שימי לב כיצד תינוקך נע בתוכך. אם את חשה בשינויים דרמטיים או שמשהו מדאיג אותך, אל תהססי והיוועצי ברופאך.

כפות רגליים נפוחות בהריון

במהלך שבוע 29 נשים רבות סובלות מבצקת הריון, מצב שבו חלקים מהגוף מתחילים להתנפח. הבצקת נובעת מאצירת מים מוגברת על ידי גופך. בצקת שכיחה בעיקר בכפות הרגליים, בקרסוליים, בכפות הידיים או באצבעות. קראי עוד כיצד להתמודד עם כפות רגליים נפוחות בהריון וכיצד מטפלים בבצקת ועל תופעות אחרות של אי נוחות פיזית הנפוצות בהריון.

 יתרונות ויטמין K בהריון

K עוזר לקרישת דם תקינה. גופך זקוק לכמויות קטנות בלבד של ויטמין K ונדיר שתינוק נולד עם מחסור בוויטמין K. אולם, כדי למנוע סיבוכים עתידיים בלידה, הקפידי על צריכת כמות נאותה של ויטמין K בתזונתך

.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן שבועות ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 30 להריון

.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה