שבוע 38 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 38

שבוע 38 להיריון - התינוק יורד כלפי מטה

כאשר תינוקך נע כלפי מטה, בליטת הבטן שלך עשויה לנטות כלפי מטה. בינתיים תינוקך ממשיך להשיל את שכבת השיער ששמרה על חום גופו בתוך הרחם, המכונה פלומה. כדי שהמעבר משאיפת מי שפיר לנשימת אוויר יהיה חלק, ריאותיו של תינוקך מייצרות חומר המונע מנאדיות הריאה להידבק זו אל זו.

 שבוע 38 להריון: למה לצפות

הלידה מתקרבת והבטן שלך מרשימה! לנשים רבות יש נדודי שינה בשלב זה בשל ההתרגשות הגוברת ובטן ההריון הגדולה המקשה על מציאת תנוחת שינה נוחה. נסי למצוא את תנוחת השינה הטובה ביותר עבורך בזמן ההריון. הקפידי לנוח מספיק במשך היום אם יש לך נדודי שינה בזמן הריון.

מעבר למברשת שיניים בשבילך ובגדים לתינוק - תיק הלידה לבית החולים צריך לכלול חטיפים בריאים שתוכלי לאכול בזמן צירי הלידה. לידה היא תהליך הדורש אנרגיה רבה ולעתים חטיף יוכל לעזור לך להמשיך. קראי על כל הפריטים שחשוב לשים בתיק הלידה לבית החולים וארזי אותו כעת כדי לוודא שאת מוכנה בבוא העת

.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 39 להריון.


th edition.Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 

​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה