שבוע 30 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 30

שבוע 30 להיריון - זמן לשינוי תנוחה

שבוע 30, בגודל 27 ס"מ תינוקך כבר העלה מספיק שכבות שומן כדי לשמור על חום גופו. לכן הוא אינו זקוק יותר לורניקס, שכבת שומנית לבנה המתחילה להתמוסס. ייתכן שתינוקך כבר מכין עצמו כבר ללידה ומשנה את תנוחתו כאשר ראשו פונה מטה.

קוצר נשימה

רחמך התרחב בהתמדה במשך ההריון ועתה הוא לוחץ על ריאותייך, מה שעשוי לגרום לקשיי נשימה אצלך. המשקל שהעלית עשוי לגרום לתשישות בהריון. קראי עוד כיצד להתמודד עם תופעה זו אם את חשה לעתים קרובות עייפות במהלך ההריון.

צורכת מספיק ברזל בתזונתך במשך ההריון?

ברזל חיוני להובלת חמצן בגופך ולתינוקך. הוא אחד המרכיבים החיוניים ביותר בתזונה לנשים בהריון. תוכלי לשמור על רמת ברזל נאותה אם תכללי סוגי מזון מסוימים בתפריט התזונה שלך בהריון. אולם אם רמות הברזל שלך נמוכות, ייתכן שתרצי ליטול תוספים, כפי שאכן נדרש אצל רוב הנשים בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 31 להריון.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה