שבוע 31 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 31

שבוע 31 - מה יהיה צבע העיניים של התינוק?

שבוע 31, כל חושיו של תינוקך כבר מפותחים, והוא יכול לשמוע את קולך, להריח ולטעום, להרגיש מגע ולראות. צבע העיניים נקבע בשלב זה. בשל המקום המוגבל ברחמך, העובר בשבוע 31 צריך לקפל את רגליו לעבר החזה – מה שנקרא תנוחה עוברית. בינתיים, הוא עטוף בכמות הולכת וגדלה של מי שפיר, שהוא בולע ושואף.

 שבוע 31 להריון: למה לצפות

במהלך שבוע 31, גופך ממשיך לתרגל צירים כדי להתכונן לדבר האמיתי. אם את חשה שצירי ברקסטון היקס מתגברים, הרימי את רגלייך ונוחי – במידה ואת חוששת כי אלו לא צירים מדומים אלא צירים מוקדמים אמיתיים חשוב מאוד להיוועץ עם הרופא שלך ולהיבדק במידת הצורך. כדי למנוע תופעות לא נעימות אחרות כגון תחושת נפיחות, ישנם מספר סוגי מזון שכדאי להימנע מהם, לדוגמה, בצל טרי.

ן: ויטמי

ן C

ויטמין C הוא מרכיב תזונתי חשוב במהלך הריון, מפני שהוא עוזר לספיגת הברזל שבמזון. ברזל נחוץ להובלת חמצן בגופך ולתינוקך. אספקת חמצן נאותה חשובה להתפתחותו הקוגניטיבית של תינוקך. קראי עוד על הקשר בין ברזל לוויטמין C כדי להבטיח כי תינוקך מפיק את המרב מהתזונה שלך במשך ההריו

ן.

תינוק

ך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 32 להריון

.


R

th edi

tion.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה