שבוע 32 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 32

שבוע 32 להריון - החודש השמיני מתחיל

את כבר בחודש שמיני להריון ותינוקך הופך מודע יותר ויותר לגופו, מפתח יכולת להזיז את ראשו מצד לצד, לבעוט ברגליו או למצוץ את אגודלו. שאיפת מי שפיר מחזקת את ריאותיו ומכינה אותן לקראת משימתן ברגע הלידה. מי השפיר שתינוקך בולע בשבוע 32 עוברים בגופו ויוצאים בצורת שתן. בשלב זה ייתכן שתינוקך התמקם במצג ראש, כאשר ראשו פונה מטה. גם אם לא התהפך לתנוחה זו, עדיין לא מאוחר ויש לו עוד זמן להתהפך עד לשבועות מתקדמים יותר.

נדודי שינה במהלך שבוע 32 להריון

נשים רבות סובלות מנדודי שינה בהריון בשל כאבי גב הנגרמים על ידי הבטן הכבדה ומחסור בברזל. מצאי את התנוחה הטובה ביותר עבורך לשינה בהיריון וודאי שאת צורכת ברזל בכמות מספיקה. תוכלי גם להיוועץ ברופאך בנוגע לעזרי שינה בהריון.

בריאות העצם וויטמין D

כדי שתינוקך יפתח עצמות חזקות ובריאות, עלייך לצרוך כמות מספיקה של ויטמין D. ויטמין D עוזר לווסת את רמות הזרחן והסידן, שני מרכיבים חיוניים לצמיחת עצמות התינוק. ויטמין D יכול להיווצר בגופך באמצעות חשיפה לאור השמש, לכן הקפידי לשהות זמן מה בחוץ. לעתים קרובות אין זה מספיק, לכן היוועצי ברופאך האם עלייך ליטול תוספים כדי לקבל כמות נאותה של ויטמין D בהריון. באופן כללי, ודאי כי את מקבלת כמות מספיקה של ויטמינים מומלצים בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 33 להריון.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
 ​​​​​​​​​​​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה