שבוע 33 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 33

שבוע 33 להיריון - אוכלים בריא כפליים

ככל שתינוקך יגדל, כך תרגישי בבירור את כל אחת מתנועותיו. ייתכן שתבחיני כי פעילויות שונות, או אפילו אכילה ושתייה של מאכלים מסוימים, משפיעות על רמת פעילותו.
העובר בשבוע 33 כבר צבר די שומן כדי לחמם עצמו בלידתו ומוחו ומערכת העצבים מתפקדת במלואה. לו יכולת להסתכל לתוך בטנך היית יכולה לראות התפתחות עובר מתמדת שבוע אחר שבוע.

שיטות התרגעות בהריון

הגיעה השעה להקדיש זמן להתרגעות, כגון טבילה באמבטיה או האזנה למוזיקה ברגליים מורמות. בשלב זה של ההריון, את נכנסת למצב של לחץ וחרדה ביתר קלות, ולכן זכרי לטפל היטב בעצמך. אם עורך יבש בשל שינויים הורמונליים, פירות טריים ושתיית הרבה מים יכולים להקל על אי הנוחות.
אם את חרדה לקראת הלידה, תוכלי להתכונן על ידי אריזת תיק ללידה לבית החולים.

שבוע 33 להריון: הרגלי אכילה

התזונה שלך בהריון משתנה מעט בשליש השלישי, עם עלייה בכמות הקלוריות לאספקת כל המרכיבים התזונתיים הנחוצים לך ולתינוקך. עם זאת, תינוקך גדל ולוחץ על בטנך, וייתכן שתרגישי ירידה בתיאבון. אכלי ארוחות קטנות וארוחות ביניים כדי לשמור על צריכת קלוריות תקינה. זכרי, אינך צריכה לאכול בשביל שניים אלא בריא כפליים!

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן שבועות ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 34 להריון.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה