שבוע 36 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 36

שבוע 36 להיריון - התינוק מתכונן ללידה

העובר בשבוע 36 מכין את שריריו אל מחוץ לרחם: כשהוא מוצץ את אגודלו, הוא מכין את השרירים סביב הפה להזנה, ושאיפה ובליעה של מי שפיר מעניקות לו תרגול מצוין. ריאותיו מפותחות היטב כדי שינשום אוויר לאחר הלידה.
במהלך שבוע 36 להריון, כאשר תינוקך נע, ייתכן שתוכלי לדעת אם הוא בועט בבטנך באמצעות כף הרגל, המרפק או איבר גוף אחר. שימי לב לתנועות תינוקך בבטן ואל תהססי לספר לרופא אם את מבחינה בשינוי חריג.

מקום לנשום 

תינוקך יורד נמוך יותר כהכנה ללידה, ויש פחות לחץ על ריאותייך והבטן, מה שמקל על תופעות כגון רפלוקס​ וקוצר נשימה. אם יש לך קשיי נשימה או צרבת בהריון, היוועצי ברופאך. הלחץ על שלפוחית השתן יגבר ויגרום לך לבקר בשירותים לעתים קרובות יותר. למרות זאת, הקפידי לשתות מים בכמות המומלצת עבורך.

מזון בריא בזמן הריון: חלבון

הצורך במזון עשיר בחלבונים בזמן הריון עולה בשבועות אלה, וצריך לבוא לידי ביטוי בתזונתך. המשיכי להקפיד על תזונה בשבועות האחרונים להריון כדי לוודא כי תינוקך מקבל את כל המרכיבים התזונתיים הנחוצים וכי גופך חזק דיו כדי לעבור את צירי הלידה.

עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 37 להריון.


h edition.Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 

​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה