שבוע 37 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 37

 שבוע 37  להירון - מנוחה לקראת הלידה

שבוע 37, תינוקך כבר מפותח דיו ויוכל לשרוד בכוחות עצמו אם יוולד עתה. מערכת העיכול של תינוק בשבוע 37 ברחם מפרישה צואה ומוכנה לעיכול של חלב אם. גודלו כ- 34 ס"מ וסביר כי כבר התמקם לתנוחה עם הראש כלפי מטה כדי להבטיח יציאה חלקה לאורך תעלת הלידה.

השתדלי לשבת

כאשר התינוק בתנוחה כלפי מטה, עמידה תעייף אותך. במהלך שבוע 37 להריון נסי לבצע פעילויות רבות ככל האפשר בישיבה וקחי הפסקות קצרות ופסק זמן למנוחה. ייתכן שאת סובלת מתשישות הריון לעתים קרובות יותר, הקלי על עצמך ככל שתוכלי. הקפידי על שעות שינה מספיקות והיוועצי ברופאך אם יש לך נדודי שינה לעתים קרובות.

סידן בהריון

סידן הוא עדיין אחד המינרלים החשובים בהריון כדי להבטיח כי תינוקך מפתח שיניים ועצמות חזקות. המשיכי לצרוך סידן גם לאחר הלידה כדי להבטיח שחלב האם יהיה עשיר ומזין. תוכלי לשקול נטילת תוספי סידן בהריון אם תזונתך אינה מכילה מספיק סידן בהתייעצות עם רופא. כל מה שעלייך לדעת על תוספים בהריון.

עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 38 להריון.


h edition.Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 

​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה