שבוע 39 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 39

שבוע 39 להיריון - לתינוקך יש יותר עצמות ממך

בעת הלידה, לתינוקך יש יותר עצמות ממבוגר: עד 300 עצמות, בעוד שלמבוגרים יש כ- 206. ככל שיגדל, העצמות יתאחו ויהפכו לעצם אחת. תינוקך עדיין מקבל את כל תזונתו מהשלייה, וחבל הטבור גדל לאורך של עד 51 ס"מ בשלב זה. בשבוע 39 אורכו של תינוקך מכף רגל ועד ראש 36 ס"מ.

האם כבר חווית דליפת חלב אם

שדייך ממשיכים לגדול לקראת ההנקה וייתכן שאת חשה לעתים ששדייך דולפים. הרחם שלך גדל מאוד לאורך ההריון: הוא גדול פי 200 משהיה לפני ההתעברות! שימי לב לגופך מפני שבמהלך שבוע 39 להריון עשויים להופיע סימנים ללידה.

חלב אם הוא התזונה הטובה ביותר

בקרוב תינוקך לא יקבל את המרכיבים התזונתיים דרך מי השפיר אלא באמצעות שדייך. יתרונות ההנקה חיוניים לבריאות תינוקך ולא ניתן להחליפם בתזונה אחרת. את שולטת באיכות חלב האם באמצעות הקפדה על תזונתך בעת ההנקה. כדי להכין עצמך טוב יותר להנקה, קראי על טיפים להנקה.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 40 להריון.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה