שבוע 40 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 40

שבוע 40 להריון - ברוך הבא לעולם

בשבוע 40 תינוקך כבר כמעט השלים את המסע ברחם. מתא בודד התפתח אדם זעיר המוכן לצאת לאוויר העולם. מוחו ומערכת החיסון מתפקדים בצורה מלאה, כולל יותר מ- 70 רפלקסים. כאשר הוא נולד תינוקך יכול לזהות את קולך.
אורכו נע בין 40 ל- 50 ס"מ, ו- 15% מגופו הם שומן, אשר ישמור על חום גופו לאחר שיצא מהרחם. לאחר שיצא תינוקך החוצה, תצא גם השלייה. היא כבר אינה נחוצה כאשר התינוק יכול לנשום בכוחות עצמו ולקבל תזונה בצורת חלב אם, מזון או תחליפי חלב​

סימנים ללידה - כך תדעי שזה מתחיל

רק כ- 5% מהתינוקות נולדים בתאריך הלידה המשוער שלהם, אין ברירה אלא להמתין בסבלנות. הקשיבי לגופך ותראי אם תוכלי להבחין בסימנים מוקדמים ללידה. אם עדיין לא חווית צירי לידה, זכרי כי לפעמים ישנם הריונות הנמשכים עד שבוע 42. אם תינוקך עדיין לא נולד עד  לשבוע זה, הצוות הרפואי ינקוט צעדים כדי לעזור לו לצאת.

מה לאכול בזמן הריון: חומצות שומן רב בלתי רוויות

המשיכי להקפיד על תזונה בריאה בהריון העשירה במרכיבים תזונתיים חיוניים למענך ולמען תינוקך. מרכיב תזונתי חשוב להתפתחות מוח התינוק הוא חומצות שומן רב בלתי רוויות כגון אומגה 3 ואומגה 6. הקפידי לכלול אותן בתפריט שלך מזרעים או סוגים של דגים שומניים כדי להבטיח שתינוקך יקבל את מלוא יתרונותיהם. תוכלי גם לנסות ליטול תוספי אומגה 3 או תוספי שמן דגים.

תינוקך בזרועתייך.


th edition.Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 

​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה